چگونه احساس استرس خود هنگام مسافرت کردن را کاهش دهیم

0

مسافرت کردن همواره به منزله تجربه‌ای استرس‌آور قلمداد شده است. ارتقاء تدابیر امنیتی در فرودگاه‌ها و سایر عوامل طی سالیان اخیر موجب شده تا سفرها با استرس فزآینده‌ای همراه شوند. صرفنظر از اینکه برای انجام امورات شغلی، سپری کردن تعطیلات یا دیدار با عزیزانتان به سفر می‌روید؛ اقدامات ساده‌ای برای کاهش استرس سفرهای آتی وجود دارند. توجه به نکات زیر به شما کمک می‌کند تا سفری آسان‌تر و لذتبخش‌تر را تجربه کنید.

  • از پیش برنامه‌ریزی کنید

پیش از ترک خانه به وبسایت ایرلاین‌ها مراجعه نموده و از تاخیرات احتمالی پروازها مطلع شوید. بدین‌ترتیب ناچار به معطل ماندن چندین ساعته در سالن انتظار نخواهید بود. وبسایت فرودگاه‌ها شامل اطلاعات مفیدی هستند و در خصوص اقدامات امنیتی پیش از موعد اطلاع‌رسانی می‌کنند. منتظر ماندن برای تاکسی یا تلاش برای یافتن هتل پس از رسیدن به مقصد احتمالا کلافه‌کننده خواهد بود. بنابراین در صورت امکان محل اقامت را از پیش رزرو نمایید. هتل‌ها احتمالا خدمات حمل و نقل و تاکسی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

  • توشه سفر خود را هوشمندانه انتخاب کنید

انتخاب عاقلانه توشه سفر در کاهش استرس شما نقش بسزایی دارد. لیستی از کلیه اقلام احتمالا ضروری تهیه نموده و پیش از سفر آن‌ها را چک کنید. بدین‌ترتیب احتمالا هیچ یک از نیازمندی‌های خود را فراموش نخواهید کرد. چمدان خود را چند روز پیش از سفر آماده کنید. این‌کار موجب کاهش استرس شده و به شما امکان می‌دهد تا برای افزودن اقلام فراموش شده احتمالی به چمدان، فرصت کافی داشته باشید. وسایل ضروری خود را درون یک کیف کوچک قابل حمل قرار داده و سایر اقلام را داخل چمدان بگذارید. بدین‌ترتیب در گیت‌های امنیتی فرودگاه‌ نیز چندان معطل نخواهید شد.

  • لباس راحت بپوشید

اگرچه مسافران در آخرین روزهای پیش از آغاز سفر اقدام به جمع‌آوری پوشاک موردنیاز خود می‌کنند؛ اما انتخاب پوشش مناسب هنگام سفر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. حتما از کفش راحت استفاده کرده و از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبنده خودداری نمایید. چنان‌چه به مکانی با آب و هوای سردسیر سفر می‌کنید؛ در این‌صورت حتما لباس‌های گرم به‌همراه داشته باشید.

  • از جسم خود مراقبت کنید

از مکمل‌های ویتامینه استفاده کرده و شب پیش از سفر خواب باکیفیتی داشته باشید. به منظور کاهش احتمال بروز بیماری در اثر استرس یا آلودگی‌های موجود در فضای کابین هواپیما حتما داروهای ضروری را به‌همراه داشته باشید.

  • کمی سریع‌تر عمل کنید

حرکت به سوی فرودگاه چند ساعت پیش از زمان پرواز احتمالا موجب کاهش استرس ناشی از جستجو برای یافتن جای پارک در پارکینگ، چک کردن چمدان‌ها، عبور از گیت‌های امنیتی، دریافت کارت پرواز و سایر اقدامات خواهد شد.

چنان‌چه انجام اقدامات فوق زودتر از موعد مقرر به پایان رسید؛ در این‌صورت با مطالعه یک کتاب، گوش دادن به موسیقی یا قدم زدن می‌توانید خود را سرگرم کنید. بدین‌ترتیب دیگر به‌خاطر نرسیدن به پرواز خود هیچ نگرانی نخواهید داشت.

  • پیش از سفر غذای مناسبی میل کنید

خوردن یک وعده غذایی سالم پیش از عزیمت به فرودگاه از چند طریق به کاهش استرس کمک می‌کند. بدین‌ترتیب دیگر ناچار به خریداری غذاهای گران‌قیمت عرضه شده در فرودگاه‌ها نخواهید بود. بعلاوه از مصرف وعده غذایی ارائه شده حین پرواز (بعضا با ارزش غذایی و طعم مشکوک) بی‌نیاز خواهید شد. نهایتا بابت افت قند خون خود در طول سفر (که احتمالا بر روحیه شما تاثیر می‌گذارد) نیز هیچ‌گونه نگرانی نخواهید داشت.

در صورت مواجهه با شرایط پر استرس به کمک تمرینات تنفسی، حرکات کششی عضلانی یا استفاده از داروهای مسکن فوری می‌توانید با این وضعیت مقابله کنید.

  • نگرشی صحیح داشته باشید

در عوض آن‌که مقدمات سفر خود را به‌عنوان اقداماتی دشوار و استرس‌زا قلمداد کنید؛ آن‌ها را در قالب یک ماجراجویی یا حداقل نوعی چالش جذاب مدنظر قرار دهید. با نگرش صحیح می‌توانید از استرس مسافرت کردن تا حدودی زیادی بکاهید.

سایر نکات

وسایل فلزی نظیر کلیدهای خود را درون یک کیف دستی قابل حمل قرار دهید. بدین‌ترتیب هنگام عبور از گیت‌های امنیتی ناچار به تخلیه محتوای جیب‌های خود نخواهید بود. پروازهای برنامه‌ریزی شده برای ساعات اولیه بامداد احتمالا دچار تاخیر خواهند شد؛ لذا حتما یک کتاب جالب را به‌همراه داشته باشید. بنابراین تاخیرات و پروازهای طولانی مدت می‌توانند به‌عنوان فرصتی برای استراحت قلمداد شوند.

منبع Verywellmind

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم