۵ راز برای شادتر بودن در رابطه بدون وابستگی به شریک زندگیتان!

0

هر رابطه ای فراز و نشیب‌های خودش را دارد. در واقع زندگی  با فراز و نشیب‌هایش در جریان است.

واین کاملاً طبیعی است – اگر این نوسانات خلقی را نداشتیم، انسان نبودیم!

گاهی اوقات حتی نمی‌دانید چرا احساس ناراحتی می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که از بیدار شدن در صبح هراس دارید و در گذراندن روز مشکل دارید. در هر صورت، کمی تقویت کننده خلق و خو، چیز خوبی خواهد بود.

اما ممکن است نخواهید شریک خود را درگیر کنید زیرا او به اندازه کافی درگیر مسائل خودهست و یا اینکه شما نمی‌خواهید چیزی را به او تحمیل کنید. یا ممکن است متوجه شوید که شریک زندگی شما در حال حاضر آمادگی کار کردن و تمرکز روی رابطیتان را ندارد.

بنابراین، چه کاری می‌توانید انجام دهید تا در رابطه‌ی خود شادتر باشید؟

در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون دخالت شریک زندگی خود، شادی بیشتری در رابطه و زندگی روزمره خود داشته باشید:

 

  1. خاطرات شاد خود را به یاد آورید.

به خاطر داشته باشید که چرا عاشق شریک زندگی خود شده‌اید.

شما به دلیلی با شریک زندگی خود همراه شده‌اید. به یاد آورید؟ اولین بار که با هم قرار گذاشتید چطور بود؟ چه چیزی را در مورد او دوست داشتید؟ چیزهای کوچکی که در مورد او ستایش می‌کردید چه بودند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که افراد شاد خاطرات خوش خود را بیشتر در طول روز به یاد می‌آورند. خاطراتی را که به آن‌ها فکر می‌کنید انتخاب کنید و اجازه دهید که حقیقت کارش را بکند!

با احترام به شریک زندگی خود، فهرستی تهیه کنید و آن را نزد خود نگه دارید یا در کشویی قرار دهید که بتوانید آن را پیدا کنید. زمانی که نیاز دارید به آن مراجعه کنید و یا زمانی که شریک زندگی‌تان کار نامطلوب شما را انجام داد به آن نگاه کنید. آیا واقعا ارزش اینقدر ناراحت شدن را دارد؟ به یاد داشته باشید، و مهمتر از آن، به خاطر داشته باشید که او چقدر برایتان دوست داشتنی است.

 

  1. خودتان را با چیزهای کوچک سورپرایز کنید.

گاهی اوقات، در انبوه زندگی روزمره، فقط به کمی استراحت نیاز داریم. به خصوص آن‌هایی که فرزند دارند، می‌دانند که چند لحظه برای خود وقت گذاشتن چقدر می‌تواند ارزشمند باشد. برای خودتان وقت بگذارید. بله، شما لیاقتش را دارید. شما هر روز یک کار عالی و مهم انجام می‌دهید.

فراموش نکنید، اگر شما خوب نیستید، شریک زندگی و خانواده شما نیز خوب نخواهند بود. این واقعیتی است که به خصوص مادران، مستعد فراموش کردن آن هستند.

ما در مورد رفتن به آخر هفته یا خرید یک ماشین اسپرت جدید صحبت نمی‌کنیم. هر چند اگر می‌توانید و می‌خواهید، آن را انجام دهید. در عوض، این لحظات کوچک هستند که اهمیت دارند. ۲۰ دقیقه وقت بگذارید و کتابی را که مدت‌هاست می‌خواهید تمام کنید بخوانید. شکلات جدیدی را که هوس کرده‌اید امتحان کنید. برای خانواده غذای  مورد علاقه‌ی  خود را تهیه کنید تا نیازی به آشپزی ییشترنداشته باشید.

هیچ قاعده ای وجود ندارد، فقط هر چیزی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید. ادامه بدهید؛ و آن را به یک عادت تبدیل کنید.

 

  1. شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید.

در بسیاری از مطالعات تحقیقاتی تأیید شده است: وقتی به دیگران کمک می‌کنیم در واقع به خود کمک می‌کنیم زیرا کمک به دیگران ما را خوشحال می‌کند. اما در زندگی روزمره، ما اغلب آنقدر مشغول هستیم که این حقیقت را فراموش می‌کنیم. و در نهایت ما درگیر و مشغول به لیست کارهای مربوط به خود می‌شویم.‌

تلاش آگاهانه‌ای انجام دهید تا شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید. آیا شریک زندگی شما استرس دارد؟ آیا او گوش شنوایی برای درد دل‌هایش دارد؟ آیا می‌توانید  مسئولیت خرید هفتگی را از دوش او بردارید؟ آیا او مدتی‌ست که علاقه ای به امتحان آن رستورانی جدید نداشته است؟

یا می توانید سعی کنید عادت جدیدی را ایجاد کنید بدین ترتیب که زمانی که اتفاق خوبی برای شما می‌افتد، آن را گسترش دهید و شادی خود را با انجام کارهای خوب با شریکتان نیز به اشتراک بگذارید.

شما مجبور نیستید این تلاش را فقط به شریک زندگی خود محدود کنید. فرزندان شما و سایر افراد نیز سپاسگزار این اتفاقات خوب خواهند بود.

 

  1. متعهد به داشتن افکار شاد باشید.

مثبت اندیشی فواید زیادی دارد.  در حقیقت سیستم ایمنی بدن ما را بهبود می‌بخشد، اضطراب را کاهش می‌دهد، احتمال انجام رفتارهای ناسالم را کاهش می‌دهد و شما را شادتر می‌کند!

و بهترین چیز این است: شما بر افکار خود کنترل دارید.

به یاد داشته باشید: شما می‌توانید افراد شاد  و مثبت را در همه جا پیدا کنید، مهم نیست کجا می‌روید. در کشورهای فقیر و شرایط زندگی با کیفیت پایین یا سایر شرایط سخت، افراد شاد و مثبت زیادی وجود دارند. افراد مبتلا به بیماری‌های مزمنی وجود دارند که احساس می‌کنند زندگی آن‌ها  بسیار ارزشمند است و خود را خوشحال (و همچنین خوش شانس) می‌دانند. زندگی آن چیزی است که شما از آن می‌سازید. انتخاب کنید تا از زندگی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

 

  1. از انتظارات و توقعات خود رها شوید.

چه کسی گفته است که رابطه شما باید کامل باشد؟ یا اینکه وقتی شما در تعطیلات هستید باید هر روز خورشید بتابد؟ چه کسی می‌گوید که بچه‌های شما باید همیشه رفتار خوبی داشته باشند و چیزی جز بهترین نمرات از مدرسه به خانه نیاورند؟

زندگی به این شکل نیست. شما ممکن است بیشترین انتظارات را داشته باشید و حتی ممکن است احساس کنید  همیشه لایق بهترین‌ها هستید، اما اگر این طرز فکر را داشته باشید، مطمئناً ناامید خواهید شد.

رسانه‌های اجتماعی اغلب نیروی محرکه‌ای در انتظارات غیرواقع‌بینانه مردم هستند، زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا به شادی دیگران نگاه کنید. اما به یاد داشته باشید: مردم به ندرت زمانی که در موقعیت ضعیفی از زندگی قرار می‌گیرند پست می‌گذارند، و پست یک عکس شاد با سگشان به این معنی نیست که روز خوبی را سپری کرده اند!

توقعات خود را مهار کنید آیا انتظار دارید یک شریک بی عیب و نقص داشته باشید یا رابطه ای که عاری از هر گونه درگیری باشد؟ آیا انتظار دارید که ازدواج شما بدون اینکه هیچ کاری انجام دهید، ازدواج شادی باشد زیرا همتای کامل خود را پیدا کرده اید؟

به چه چیزی نیاز دارید که واقعا برای یک زندگی خوب مهم است؟

فرزندانم اغلب از من می‌پرسند که به نظر من چه چیزی یک روز عالی را رقم می‌زند. در ۱۱ سالگی، آنها پاسخ من را کمی خسته کننده می‌بینند، حتی باورنکردنی. اما من به شما خواهم گفت که چه چیزی یک روز خوب را برای من رقم می‌زند: این روز خوبی است که همه سالم وسلامت از  کار و تلاش خود به خانه بازگردند، و زمانی که هیچ رویداد فاجعه باری برای هیچ یک از اعضای خانواده‌ی ما رخ نداده است.

این تمام چیزی است که لازم است. و می‌توانم به شما بگویم، روزهای خوب زیادی در زندگی‌ام دارم.

ممکن است نیازها یا انتظارات متفاوتی داشته باشید. اما انتظارات شما در نهایت تعیین می‌کند که چه روزی عالی است و چند روز عالی در زندگی به شما اعطا می‌شود – یا به خودتان اعطا می‌کنید.

منبع: Psychology Today

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم